Program posiedzenia Rady Wydziału

Dziekanat Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim UMB zawiadamia, że posiedzenie Rady Wydziału odbędzie się
  24 stycznia 2018 r. (środa) o godzinie 12.00
w Aula Magna UMB przy ulicy Jana Kilińskiego 1.

Dziekan przypomina, że udział w posiedzeniach Rady Wydziału jest OBOWIĄZKOWY

1. Sprawy bieżące.

2. Sprawy dydaktyczno-wychowawcze.

3. Powołanie Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej ds. Studiów w Języku Angielskim Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim na rok akademicki 2018/2019.

4. Podjęcie Uchwały w sprawie utworzenia i prowadzenia Międzynarodowych, Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w zakresie biologii medycznej oraz biostatystyki.

5. Podjęcie Uchwały w sprawie utworzenia Regulaminu Międzynarodowych, Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w zakresie biologii medycznej oraz biostatystyki.

6. Opinia w sprawie powołania kierownika Międzynarodowych, Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w zakresie biologii medycznej oraz biostatystyki.

7. Ustalenie warunków, trybu oraz harmonogramu postępowania rekrutacyjnego na Międzysektorowe Studia Doktoranckie UMB rozpoczynające się od roku akademickiego 2018/2019.

8. Ustalenie warunków, trybu oraz harmonogramu postępowania rekrutacyjnego na studia doktoranckie rozpoczynające się w roku akademickim 2018/2019.

9. Ustalenie limitu przyjęć na studia doktoranckie rozpoczynające się w roku akademickim 2018/2019.

10. Wyrażenie opinii w sprawie wniosków o nagrodę Prezesa Rady Ministrów.

11. Poparcie wniosku o nadanie dr hab. Annie Zalewskiej tytułu naukowego profesora nauk medycznych:
    a) sprawozdanie Komisji (do wglądu na stronie internetowej: http://wl.umwb.edu.pl/)
    b) podjęcie uchwały

12. Nadanie stopnia doktora habilitowanego nauk medycznych:
    a) dr n. med. Alinie Kępce w dyscyplinie biologia medyczna

13. Sprawa postępowania habilitacyjnego:
    a) dr n. med. Anny Baran w dyscyplinie medycyna
    b) dr n. med. Ewy Dolińskiej w dyscyplinie stomatologia

14. Nadanie stopnia naukowego doktora nauk medycznych w dyscyplinie medycyna
    a) lek. Marcie Michalczuk – UDSK w Białymstoku

15. Zmiana Uchwały Nr 517/17 w sprawie wyboru komisji, recenzentów, komisji egzaminacyjnej

i ustalenia zakresu egzaminów doktorskich mgr Alicji Charkiewicz.

16. Wybór komisji, recenzentów, komisji egzaminacyjnej i ustalenie zakresu egzaminów doktorskich:
    a) lek. Sławomira Jakimy
    (promotor: prof. dr hab. Barbara Darewicz)
    b) lek. Macieja Mitrosza
    (promotor: dr hab. Agnieszka Tycińska)
    c) lek. Piotra Olbromskiego
    (promotor: prof. dr hab. Piotr Radziwon)

17. Wszczęcia przewodów doktorskich:
    a) lek. Grzegorza Łapucia – Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej na temat: Ekspresja wybranych genów, w różnych typach histologicznych niedrobnokomórkowego raka płuca
    proponowany promotor: dr hab. Wiesława Niklińska
    promotor pomocniczy: dr n. med. Radosław Charkiewicz

b) lek. Pawła Onopiuka – studia doktoranckie na temat: Wpływ zabiegów otochirurgicznych na czynność narządu przedsionkowego
    proponowany promotor: prof. dr hab. Marek Rogowski

c) mgr Michała Boronia – Centralne Laboratorium Kryminalistyczne na temat: Ocena przydatności polimorfizmu sekwencji flankujących markerów mikrosatelitarnych w identyfikacji genetycznej człowieka
    proponowany promotor: prof. dr hab. Witold Pepiński
    proponowany promotor pomocniczy: dr n. med. Magdalena Konarzewska

18. Zatrudnienie na stanowisku asystenta.

19. Komunikaty i wolne wnioski.

Uprzejmie informuję, że pełne teksty sprawozdań komisji dotyczących przewodów habilitacyjnych i wniosków o nadanie tytułu naukowego profesora oraz tezy prac doktorskich znajdują się na stronie internetowej UMB pod adresem: http://wl.umwb.edu.pl

W celu dostępu do autoryzowanej strony Rady Wydziału znajdującej się pod adresem internetowym http://wl.umwb.edu.pl należy utworzyć indywidualne konto na witrynie Rady Wydziału. Aby to zrobić prosimy o kontakt z Działem Informatyki i Teletransmisji, tel. 085 748 55 46.